Gwinea – początek epidemii Eboli

Gwinea – początek epidemii Eboli

Jak podają naukowcy pacjentem zero, czyli osobą, która zapoczątkowała gorączkę krwotoczną Ebola w Gwinei oraz całą epidemię był dwuletni chłopiec z wioski Meliandou. Dziecko zmarło 6 grudnia 2013 roku.

Po nim zmarła jego matka, trzyletnia siostra oraz babcia. 2 lutego 2014 roku zmarła położna, 10 lutego zmarł pracownik szpitala, do którego przyjęto wcześniej zakażoną kobietę.

24 lutego zmarł opiekujący się nim lekarz. W następnej kolejności zakażeni zostali najbliżsi członkowie rodziny zmarłego lekarza.

23 marca Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie poinformowała o wybuchu epidemii gorączki krwotocznej Ebola w czterech południowo-wschodnich prefekturach kraju. Do 22 marca było wiadomo o przypadkach 49 zachorowań i 29 zgonach.

Po analizie przesłanych próbek udowodniono, że zachorowania zostały wywołane przez wirusa Ebola. Początkowo sądzono, iż pochodzi on z nowego szczepu, jednak dalsze badania wykazały, że to nieprawda, a wirus wywodzi się z Afryki Środkowej.

Okulistyczne badanie wzroku Bydgoszcz ostrość wzroku, pole widzenia, dno oka usługi geodezyjne szczecin argentmarkgames.com.pl