Wyprawka przedszkolna – o czym należy pamiętać?

Decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola bywa czasem dość trudna, a rodzicom bardzo ciężko jest rozstać się na te kilka godzin ze swoją pociechą. Jest to jednak słuszny krok, który przynieść może zarówno dziecko, jak i rodzicom, same pozytywne korzyści. Szykując się do tego wielkiego wydarzenia, należy bowiem przede wszystkim skompletować swojemu dziecku wyprawkę przedszkolną, która to wymagana jest zarówno w przedszkolach prywatnych, jak i publicznych. Oczywiście jej skład może się nieco różnić, jednak podstawowe elementy w obu ośrodkach są takie same. Pierwszą rzeczą jest oczywiście plecak. Ma on także duże znaczenie dla dziecka, ponieważ zwykle chce ono wybrać taki w jego ulubionym kolorze, czy też z ulubioną postacią. Jest on oczywiście nieco mniejszy od plecaka szkolnego, ponieważ do przedszkola nie trzeba ze sobą zabierać aż tak wielu rzeczy – część z nich jest po prostu zostawiana w placówce.

Plecak powinien być oczywiście wygodny, nie krępować ruchów oraz nie obcierać. Poza tym mieścić ma kilka niezbędnych rzeczy, takich jak papcie, czy też ulubioną maskotkę.

Co powinien posiadać każdy przedszkolak?

Oczywiście warto, aby miał ubrania na przebranie. Takie, w których będzie mu wygodnie spędzać cały dzień na zabawie z innymi. Poza tym, młodsze grupy powinny być wyposażone także w piżamki, przydające się podczas leżakowania. W zależności od zaopatrzenia przedszkola, niektóre mogą wymagać także dostarczenia pościeli, wykorzystywanej właśnie podczas codziennego leżakowania maluchów. Nie bez znaczenia są także produkty higieny osobistej.

Każdy przedszkolak powinien posiadać w swojej szafce szczoteczkę do zębów, pastę oraz kubeczek. Warto, gdy ma także własny grzebyk, bądź szczotkę. Oprócz elementów standardowych, warto zaopatrzyć dziecko także w teczkę na swoje prace. Dzięki temu nie zgubią się one, lecz przechowywane będą w jednym miejscu. Dodatkowo, wiele przedszkoli wymaga także dostarczenia własnych materiałów plastycznych, które w ciągu roku powinny być na bieżąco uzupełniane. Pośród tak wielu elementów szkolnej wyprawki, warto pamiętać także o ich podpisaniu. W ten sposób nawet najbardziej zapominalski maluch będzie w stanie odzyskać swoje rzeczy.