Wypadanie włosów po farbowaniu

Domowe farbowanie włosów to jeden z najprostszych do przeprowadzenia zabiegów fryzjerskich, które możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy tylko postępować zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu. Ewentualnie – jeśli nasze włosy są długie – poprosić przyjaciółkę o pomoc w równomiernym rozłożeniu preparatu.

Później pozostaje tylko cieszyć się pięknym kolorem. Niestety, czasem zdarza się, że z jakiegoś powodu, nasze włosy po koloryzacji zaczynają masowo wypadać. Jak uniknąć takiej sytuacji? Po pierwsze – przed farbowaniem zawsze trzeba wykonać próbę alergiczną.

Wypadanie włosów to bowiem bardzo częsty objaw alergii. Niestety, wiele kobiet wciąż lekceważy zalecenia producenta dotyczące tej kwestii. Po drugie wypadanie włosów może być spowodowane zbyt częstym farbowaniem.

Jeżeli więc nie wyobrażasz sobie życia bez koloryzacji – najlepiej zabieg ten wykonywać u fryzjera, który zastosuje profesjonalne produkty. Po trzecie należy pamiętać o odżywianiu włosów od wewnątrz. Ich osłabienie często spowodowane jest brakiem witamin i minerałów.

ospawietrzna.org