Warto pójść na drzwi otwarte do przedszkola

Czasami, zwłaszcza jeśli znamy opinie innych rodziców o danym przedszkolu, albo jeśli znamy samo przedszkole, bo chodziły do niego nasze starsze dzieci, zastanawiamy się, czy jest sens iść na drzwi otwarte, skoro wszystko już wiemy. Warto jednak pamiętać, że zawsze opłaca się skorzystać z takiej możliwości, zwłaszcza jeśli możemy zabrać ze sobą dziecko.

Jakieś nowe informacje

Po pierwsze może się okazać, że podczas takiego spotkania, będziemy mgli się dowiedzieć czegoś nowego. Może zmieniły się zasady przyjmowania dzieci, może doszły jakieś zajęcia dodatkowe, a może pojawią się jakieś pytania, na które chcielibyśmy poznać odpowiedź.

Drzwi otwarte są więc idealnym momentem, aby te pytania zadać, jeszcze zanim zapiszemy nasze dziecko do danej placówki, a co więcej, będziemy mieli też pewność, że dokładnie wiemy, co i kiedy trzeba zrobić, tak aby mieć pewność, że nasze dziecko faktycznie do danej placówki się dostanie. Co więcej, będziemy także mogli zajrzeć na tablicę informacyjną, a tam z pewnością znajdziemy informacje, jakie wydarzenia miały i będą miały miejsce w przedszkolu, a więc łatwiej będzie nam określić, czy to co ono oferuje, faktycznie nam będzie odpowiadać.

Dziecko pozna nowe miejsce

Jeżeli na takie drzwi otwarte możemy zabrać ze sobą dziecko, to warto to zrobić. W czasie gdy my będziemy dowiadywali się najważniejszych informacji, nasze dziecko będzie mogło się pobawić zabawkami, poznać nowe dzieci, a może nawet zostanie wciągnięte przez panie przedszkolanki do zabawy.

Wówczas będzie się mniej obawiało pójścia do przedszkola, będzie wiedziało jak ono wygląda, a co się z tym wiąże, nie będzie ono już dla niego takie straszne. Może też być tak, że starsze przedszkolaki zrobią jakieś przedstawienie, a więc nasze potomstwo, będzie miało okazję przekonać się, jak wiele fajnych rzeczy dzieje się w przedszkolu i wówczas jego pragnienie przychodzenia w to miejsce, będzie jeszcze większe. Im lepiej znane jest jakieś miejsce, tym mniej się dzieci boją, tym chętniej tam idą i tym łatwiej jest im zostać tam bez rodziców. Dlatego jeśli tylko mamy możliwość zabrać dziecko na drzwi otwarte, a następnie na dni integracji, to koniecznie powinniśmy to zrobić.

Warto się wcześniej dowiedzieć, kiedy w wybranym przez nas przedszkolu będą miały miejsce drzwi otwarte. Wówczas będziemy mogli tam pójść, poczuć atmosferę danego przedszkola, porozmawiać z innymi rodzicami, rozwiać nasze wątpliwości w rozmowie z dyrektorem placówki i pokazać dziecku nowe miejsce, w którym niedługo będzie spędzało większą część dnia.

http://www.mtlumaczenia.pl/tlumaczenia-prawnicze