Sposoby na męskie trawienie

Szybkie tempo życia, praca i spotkania w biegu nie wpływają korzystnie na procesy trawienia. Jednak należy zdać sobie sprawę, że trawienie jest jednym z ważniejszych procesów w organizmie, który dostarcza mu wszystkie niezbędne składniki pochodzące z pożywienia. Warto zastanowić się nie tylko nad jakością spożywanych posiłków, ale także nad kulturą samego jedzenia.

Jeśli chodzi o jakość jedzenia to powinno być ono urozmaicone. Ważne jest również to, aby na jedną porcję węglowodanów przypadały dwie porcje białka. Należy także zwrócić uwagę na to, aby jedzenie przeżuwać powoli i spokojnie.

Wydaje się to niemożliwe w przypadku spożywania posiłku pomiędzy spotkaniem z klientami, a konferencją w biurze. Jednak powolne i dokładne przeżuwanie jest podstawą dobrego trawienia. Techniki jedzenia można się nauczyć i na tę naukę nigdy nie jest za późno.

Warto także wprowadzić do jadłospisu produkty pomagające w trawieniu takie jak żytnie pieczywo, które pomoże pozbyć się zaparć, ziemniaki bogate w witaminę B6, czy owoce zapobiegające odwodnieniu. Trawienie można wspomóc również herbatami ziołowymi: miętą, rumiankiem, czy koprem włoskim. W ciągu dnia postaw na filiżankę ziół, zamiast kolejne kawy.

rentgen zębów piątkowo http://szczepionki.net.pl www.cbssuszec.pl