Prowansalskie klimaty we własnym domu

Miłe i chłodniejsze barwy, które przełamywane są pastelowymi odcieniami to kolejny styl, którego nie może zabraknąć w stylizacji mebli. Jest to prowansalski styl wywodzący się z Francji oblanej słońcem i lawendowymi polami.

Piękno zamknięte w tych barwach bardzo szybko przeniknęło do świata mebli i elementów dekoracyjnych. Ich niepowtarzalny charakter zawdzięczany jest niezwykłej efektowności łączenia wielu technik stylizacyjnych meble.

Wśród nich dominują przede wszystkim przecierania, patynowanie, ale także bielenie, które ma nieco odmienny efekt. Bowiem skoro kolorowa Prowansja, to stosowane farby muszą być muśnięte kolorami, dlatego znajdziemy tutaj pastelowe odcienie żółci, zieleni, pomarańczy, kobaltu, błękitu, ale przede wszystkim fioletu zaczerpniętego z lawendy.

Możliwości jest wiele od klasycznego bejcowania, przecierania jedno lub wielokolorowego, po metody decoupage czy shabby chic. A efekt wprowadzonych zdobień lawendowych, kwiatów słonecznika, czy oliwek jeszcze bardziej podkreśla urok takich mebli.

https://www.kuchennepromocje.pl/96-porcelana-ambition-fala