Pielęgnacja włosów rozjaśnionych

Włosy rozjaśnione potrzebują szczególnego typu pielęgnacji. Są one bowiem o wiele bardziej niż inne typy włosów narażone na działanie czynników mechanicznych czy promieni słonecznych. Jak więc dbać na co dzień o rozjaśnione włosy? Jeśli chodzi o mycie włosów – dobrze wybrać jak najdelikatniejszy środek, który nie zawiera SLS.

Dzięki temu kolor utrzyma się dłużej. Oczyszczającego szamponu używamy tylko raz w tygodniu – lub rzadziej, jeśli nasze włosy tego nie potrzebują. Przy włosach rozjaśnionych, absolutną podstawą pielęgnacji są wszelkiego rodzaju odżywki i maski.

Te pierwsze nakładamy po każdym myciu, drugie – raz w tygodniu, na pół godziny, pod czepek. Ważne, aby miały one bogaty skład, np. zawierały naturalne oleje, ale także silikony.

To właśnie one stanowią dla włosa ochronę m.in. przed działaniem promieni słonecznych, pod wpływem których kolor blaknie.

Pamiętajmy też o zabezpieczaniu końcówek serum lub innym przeznaczonym do tego preparatem. Bardzo często to właśnie końce włosów są najbardziej narażone na zniszczenie.

skup znaczków www.brzewski.edu.pl prostowanie kratynowe