Młody fotograf – świeże spojrzenie

Zmiana pokoleniowa dotyczy każdej bez wyjątku profesji i z fotografią ślubną nie może być inaczej. Jedni ludzie wraz z wiekiem odchodzą z zawodu, a na ich miejsce pojawiają się nowi – niekoniecznie lepsi.

Załóżmy jednak, że właśnie młodszy jest tym rozwiązaniem, na które się decydujemy. Jakie są jego (przynajmniej teoretyczne) zalety? Kwestia podstawowa to doskonałe zorientowanie w najnowszych trendach i odważne korzystanie z nowych technologii w dziedzinie fotografii.

Tu dzieje się bardzo wiele, głównie za sprawą doskonałych aparatów cyfrowych, które rejestrują rzeczywistość z porażającą dokładnością. Uzupełniając potencjał cyfrowych matryc rozmaitymi nakładkami oraz aplikacjami do zaawansowanej obróbki fotek, młody artysta może zaskoczyć końcowym efektem.

Poza tym świeżym spojrzeniem, istotnym argumentem jest również cennik usług. „Młodzik” z reguły nie ceni się tak bardzo jak doświadczony w temacie „senior”.

Ulgi dla portfela zakochanej pary nigdy za wiele. Plusem jest również to, że oferty młodszych fotografów łatwo odszukać w sieci.