Kupowanie nieruchomości przed wybudowaniem

Z powodu bardzo dużego popytu na mieszkania deweloperskie, większość z nich zostaje sprzedana jeszcze przed wybudowaniem. Okazja na zakup gotowego, nowego mieszkania spotyka tylko nielicznych nabywców.

Co więc należy sprawdzić przed podjęciem decyzji o kupnie nieistniejącej jeszcze nieruchomości? Przede wszystkim należy upewnić się, że firma, która ma wybudować nasze mieszkanie jest uczciwa i rzeczywiście ma pozwolenie na budowę we wskazanym nam miejscu. Jeśli go nie posiada – wstrzymajmy się z wpłatą jakichkolwiek pieniędzy, bo w razie ewentualnych problemów możemy mieć problem z ich odzyskaniem.

W najgorszym przypadku, jeżeli nasze mieszkanie powstanie bez pozwolenia, może zostać nawet rozebrane po wybudowaniu. Jeżeli natomiast deweloper posiada pozwolenie na budowę, koniecznie porównajmy ją z planami budynku przedstawionymi nam przez firmę.

Może okazać się bowiem, iż występują między nimi znaczne różnice, np. plany uwzględniają budowę podziemnego parkingu, a w pozwoleniu nie ma o tym nawet wzmianki.

Później tego typu nieścisłości mogą stanowić dla nas duży kłopot.

smart-bhp.pl www.wislakosz.pl