Kiedy należy wyrobić nowy paszport?

Wraz z otwarciem granic w Unii Europejskiej, paszporty nieco straciły na popularności. Wszystko dlatego, że dziś bez problemu możemy przekraczać granice europejskie, posługując się wyłącznie dowodem osobistym.

W dalszej podróży może się jednak okazać, że ten dokument nie wystarczy. Kiedy należy wyrobić paszport? Odpowiedni wniosek, wraz ze zdjęciem spełniającym wszystkie wymagania warto jest złożyć już w momencie, gdy zaczynamy planować podróż.

Na wydanie nowego dokumentu możemy czekać kilka tygodni. Należy pamiętać, że w okresie wakacyjnym, gdy wszyscy zaczynają troszczyć się o paszportowe formalności, czas oczekiwania na dokument może się nieco wydłużyć.

Dobrze zwrócić uwagę również na to, by nie od momentu rozpoczęcia działań w tym zakresie do złożenia wniosku nie upłynęło zbyt wiele czasu – zdjęcie paszportowe powinno zostać wykonane najdalej w ciągu pół roku przed złożeniem dokumentacji. Nawet jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem paszportu, kiedy zaczynasz planować wyjazd upewnij się, że posiada on wystarczająco długą datę ważności.

Czasami nie wystarczy, że data ta nie przekracza poza planowany termin wyjazdu. Często zdarza się, że ważność paszportu musi nieco wykraczać poza planowany termin wyjazdu.

Na przykład w przypadku Egiptu paszport powinien być ważny jeszcze pół roku po wyjeździe.

https://www.fotografy.eu/fotografia-komercyjna/ sieci społecznościowe dla pracowników www.oprawaobrazow.waw.pl