Jakie zdjęcie umieścić w CV?

Choć niewiele osób może powiedzieć, że są dumni ze swojego zdjęcia w paszporcie czy dowodzie osobistych, w niektórych dokumentach udaje nam się umieścić nieco ładniejsze zdjęcie. Wszystko dlatego, że nie wszystkie formalne dokumenty posiadają tak ściśle określone wymogi związane ze zdjęciem.

Bez wątpienia znajdziemy wśród nich CV. Często zastanawiamy się, jakie zdjęcie powinno się w nim znaleźć.

Zdarza się, że wybieramy takie fotografie, na których wyglądamy, wydawać by się mogło, najkorzystniej. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie.

Kiedy dołączysz do CV fotkę z wakacji, potencjalny pracodawca może nie potraktować cię poważnie. Dodatkowo, istnieje spora szansa, iż uzna, że brakuje ci kultury i taktu.

Właśnie dlatego w CV najlepiej jest umieścić taką fotografię, która jest przyjemna dla oka (możesz się uśmiechać!), ale jednocześnie pozostaje w miarę formalna. Jeśli pracodawca nie wymaga tego ze względu na specyfikę zawodu, zrezygnuj ze zdjęć całej sylwetki.

Znacznie lepiej prezentować się będzie fotografia samej twarzy, sięgająca ramion. Masz ładne zdjęcia z innych dokumentów? Z pewnością możesz je wykorzystać.

Pamiętaj, że dziś zdjęcie mile widziane jest w każdym CV, niezależnie od stanowiska.

nagrobki piła https://naplanie.com/fotografia-reklamowa-zary/ https://www.fotografy.eu/