Jakie zajęcia dodatkowe oferuje przedszkole?

Jeżeli przeglądamy ofertę przedszkoli, chcąc mieć pewność, że wybierzemy to, które będzie najlepsze dla naszego dziecka, to powinniśmy także popatrzeć na ofertę zajęć dodatkowych, jaka będzie nam proponowana. Im więcej będzie tych zajęć, tym większa szansa będzie na to, że znajdziemy coś, co naprawdę zainteresuje nasze dziecko.

Co zazwyczaj jest proponowane?

Warto wiedzieć, że w większości przedszkoli proponowane są takie zajęcia dodatkowe, jak: plastyka, taniec, angielski, logopeda czy religia. Ale możemy się także spotkać z propozycją nauki drugiego języka obcego, wyjazdów na basen, judo, czy innych sportów.

Część z tych propozycji jest za darmo, w dodatku odbywają się w godzinach, kiedy dziecko jest w przedszkolu, więc nie ma konieczności ponownego prowadzenia go na zajęcia dodatkowe. Ale część z tych propozycji jest płatna i dodatkowo odbywa się poza godzinami działania przedszkola, co z pewnością także powinniśmy wziąć pod uwagę.

Im dokładniej przeanalizujemy wszystkie możliwości, tym łatwiej będzie nam odpowiedzieć na pytanie, które z propozycji faktycznie wzbudzają nasze zainteresowanie i przede wszystkim, które mogą się podobać naszemu dziecku. Może się okazać, że na początku będzie ono chciało skorzystać z kilku propozycji, a dopiero po wypróbowaniu wszystkiego, będzie w stanie powiedzieć, co najbardziej mu odpowiada, co mu się podoba, tak aby była pewność, że będzie chodziło faktycznie na te zajęcia, które sprawią mu radość.

My jednak musimy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, także to, czy zimą dziecko będzie miało siły, aby jeszcze dodatkowo przychodzić na jakieś zajęcia. Jeśli wiemy, że nie, może warto je namówić na wybranie czegoś, co odbywa się w tych godzinach, w których jest w przedszkolu? Warto zobaczyć z czego możemy wybierać, co ma szansę zainteresować nasze dziecko, tak abyśmy wiedzieli, że robi to co faktycznie lubi.

Geniboty w przedszkolu dzięki Edu Sense https://omnilogica.pl/