Jak utrzymać kolor włosów farbowanych?

Farbowane włosy potrzebują szczególnego typu pielęgnacji. W ich przypadku bowiem nie chodzi tylko o utrzymaniu dobrej kondycji, ale także o jak najskuteczniejszą ochronę koloru. Jak więc dbać o włosy koloryzowane, aby cieszyć się ich pięknym blaskiem jak najdłużej? Po pierwsze, po farbowaniu koniecznie użyjmy produktów zakwaszających.

Najczęściej wystarczy, że użyjemy odżywki dołączonej do zakupionej farby – mają one właśnie takie działanie. W skrócie polega ono na zamknięciu łusek włosa, a tym samym „uwięzieniu” koloru w środku. Panie z farbowanymi włosami powinny uważać także na oleje.

Część z nich, jak np. kokosowy, palmowy czy shea ściągają kolor z włosów. Nie oznacza to jednak konieczności całkowitej rezygnacji z tego rodzaju dbania o włosy.

Jest to bowiem doskonały sposób na nawilżenie. W pielęgnacji włosów koloryzowanych koniecznie stosujmy również kosmetyki z silikonami oraz filtrami UV. Do mycia używajmy raczej delikatnych detergentów, a wybierając maski unikajmy zbyt dużej ilości protein.

Dzięki temu nasz kolor długo zachowa swój blask.