Data zakupu mieszkania

Kupowanie mieszkania składa się zazwyczaj z kilku etapów, podczas których podpisujemy różnego rodzaju dokumenty. W jaki sposób więc określić dokładny termin zakupu mieszkania? W polskim prawie przyjmuje się, że datą nabycia mieszkania jest moment podpisania aktu notarialnego. Wiele osób jednak zapomina o tym fakcie, myśląc, że termin zakupu mieszkania wyznacza podpisanie umowy z deweloperem. Z tego powodu część osób odkłada podpisanie aktu notarialnego w czasie, co później może powodować wiele problemów.

Ustalenie tego terminu to kwestia szczególnie istotna dla podatników, ponieważ od tego zależy, jaki rodzaj przepisów znajdzie w danym przypadku zastosowanie, np. przy sprzedaży. Zgodnie z prawem, jeśli kupiliśmy mieszkanie w 2005 roku, a chcemy je zbyć w 2014 nie musimy płacić podatku. Dzieje się tak dlatego, że kupno i sprzedaż dzieliło ponad 5 lat.

Przy zakupie mieszkania należy być więc bardzo uważnym i jak najszybciej dopełnić wszelkich formalności, nawet jeśli wydaje nam się, że mogą jeszcze poczekać.

https://tumieszkamy.pl/zarzadzanie-nieruchomosciami-lodz ogrody zimowe nowoczesne www.kongres-samorzadowy.pl