Czy wiemy kiedy są zapisy do przedszkola?

Przychodzi taki moment, kiedy rodzice chcą zapisać swoje dziecko do przedszkola. Czasami dzieje się to, gdy dziecko ma trzy lata i mama chce wrócić do pracy, a czasami dopiero wtedy, gdy dziecko jest już starsze. Jednak w obydwóch przypadkach, na początek trzeba spełnić kilka wytycznych, tak aby mieć pewność, że dziecko dostanie się do tego przedszkola, które najbardziej nas interesuje.

Przede wszystkim złożenie dokumentów

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że przedszkola mają ściśle określone procedury odnośnie przyjmowania nowych dzieci, a co więcej, na wszystko mają odgórnie określony czas.

Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy wiedzieli, w jakich dniach odbywa się nabór do przedszkola, w jakich dniach możemy przyjść i złożyć dokumenty, w których będą zawarte podstawowe dane o naszym dziecku, ale także będzie tam zawarta nasza wola, odnośnie tego, że chcemy, aby nasze dziecko było przyjęte i dodatkowo też informacja, ile czasu dziennie będzie ono spędzało w przedszkolu. Musimy to dokładnie sprawdzić, bo jeśli spóźnimy się ze złożeniem takich dokumentów, to możemy być pewni, że już nie będziemy mieli najmniejszej szansy, aby nasze dziecko, chodziło do tego właśnie przedszkola.

Późniejsze daty też są ważne

Przede wszystkim musimy znać datę, złożenia dokumentów z prośbą o przyjęcie naszego dziecka do przedszkola. Ale musimy też zapamiętać, kiedy jest ogłoszona lista osób, które się przyjęły, bo jeśli nasze dziecko będzie znajdowało się na tej liście, to będziemy mieli wyznaczoną ilość dni na to, aby przyjść do przedszkola i podpisać stosowną z nim umowę.

Jeśli tego nie zrobimy, przedszkole uzna, że nie jesteśmy już zainteresowani, że może ostatecznie wybraliśmy jakąś inną placówkę i miejsce naszego dziecka zajmie jakieś inne dziecko, które do tej pory znajdowało się na liście rezerwowej. Najważniejsze po prostu jest to, abyśmy dokładnie przyjrzeli się tym datom i je zapamiętali, bo w przeciwnym razie nasze dziecko będzie miało problemy z dostaniem się do przedszkola. Informacje odnośnie terminu naboru możemy znaleźć na stronie przedszkola, na stronie gminy albo możemy się przejść do przedszkola, gdzie na drzwiach także będą wywieszone stosowne wiadomości. Jeśli tylko się postaramy, to z pewnością nie przegapimy tego, jakże istotnego, czasu.

Krzesełka dla przedszkolaków tłumaczenia Flamandzki