Czy Nergal mieszka w czarnym mieszkaniu?

Choć często powtarzamy, żeby nie oceniać książki po okładce, zastosowanie się do tego stwierdzenia w praktyce nie zawsze jest proste. Szczególnie, jeśli odnieść je do sławnych osób. Wizerunek sceniczny i tabloidowe doniesienia często dość mocno dominują nasz sposób postrzegania danej osoby. Tym bardziej fascynuje nas to, w jakich miejscach mieszkają najbardziej charakterystyczne gwiazdy polskiej estrady.

Patrząc na sceniczne występu Adama „Nergala” Darskiego, założyciela zespołu Behemoth, można odnieść wrażenie, że jego dom utrzymany będzie w mrocznym klimacie. Nie popadając w skrajność, można założyć też, że mieszkanie Nergala będzie wyjątkowo nowoczesne, utrzymane w wysokim połysku. Czy tak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że willa wokalisty umieszczona jest w starej, zabytkowej i bardzo klimatycznej części Sopotu. W niczym nie przypomina nowoczesnych loftów, jakich moglibyśmy spodziewać się po postaci z takim charakterem.

Dom Adama Darskiego ogromne wrażenie robi już widziany z zewnątrz. Trzypiętrowa kamienica utrzymana została w klasycznym stylu. W przestronnym ogrodzie można zauważyć wiele uroczych dodatków, na przykład niewielką fontannę czy białe krzesła. Przechodzień mijający ten budynek z pewnością nie mógłby się spodziewać, że to właśnie tam mieszka jedna z najmroczniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

http://viacon.pl/pl/viawall-b valhalla.net.pl www.theoldcinema.pl