Automatyczny dom Carlosa Santany

W filmach często podziwiamy pokaźne, w dużej mierze zautomatyzowane wille. Niesamowicie imponują nam możliwości otwierania wszystkiego za pomocą pilotów i sterowania za pomocą guzików.

Dziś tego rodzaju mieszkania można zobaczyć nie tylko w filmach typu science-fiction. Najbogatsi, w tym przede wszystkim gwiazdy i celebryci, mogą pozwolić sobie na posiadanie inteligentnego domu.

W jednym z takich niesamowitych budynków mieszka Carlos Santana. Bez wychodzenia z łóżka może sprawdzić system alarmowy, a także włączyć ulubiony film czy zmienić ustawienia ogrzewania czy oświetlenia.

Wszystko to zawdzięcza technologii Crestron, w oparciu o którą przygotowany został dom. Zmian można dokonywać za pomocą panelu dotykowego, podobnego do tabletu.

W tak pokaźnej posiadłości z pewnością jest to spore udogodnienie, znacznie ułatwiające życie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że tego rodzaju luksus ma również swoją, całkiem pokaźną, cenę.

Cała rezydencja Carlosa Santany kosztowała go około sześciu milionów dolarów, co w przeliczeniu na polską walutę daje ponad dwadzieścia milionów złotych. Choć spore koszty należy ponieść wybierając wyjątkową okolicę i metraż, „inteligencja” domu także ma wysoką wartość.

Sam sprzęt elektroniczny w domu Santany kosztował dwa miliony dolarów!.

http://studio4ma.pl/ https://tumieszkamy.pl/zarzadzanie-nieruchomosciami-warszawa